Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| With Keyboard Shelf | No |
| With Cabinet | No |
| With Storage | Yes |
| With Rollers | No |
| Specific Use | Computer Desk |
| Folded | Yes |
| General Use | Commercial Furniture |
| Origin | Mainland China |
| Material | Wooden |
| Type | School Furniture |
| Shape | U-Shape, Semicircular |
| Style | Laptop Desk, Modern |
| Product Dimensions | 75D x 41.7W x 58.4H |
| Color | Black |
| Base Material | Metal |
| Special Feature | led strip lights |
| Room Type | Office, Bedroom, Living Room, Study Room |
| Recommended Uses For Product | Working, Writing, Gaming |
| Mounting Type | Freestanding, found in image |
| Furniture leg material | Metal |
| Desk design | Computer Desk |
| Top Material Type | Engineered Wood |
| Number of Drawers | 2 |
Instock
There are no reviews yet.