Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 50 cm |
| Adjustable height | Yes |
| Ergonomics | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Is Rotatable | No |
| With Handrails | YES |
| Backrest Height | <=125mm |
| With Rollers | Yes |
| is_customized | No |
| Origin | Mainland China |
| General Use | Commercial Furniture |
| Model Number | HTG |
| Size | Big |
| Specific Use | Office Chair |
| Type | Office Furniture |
| Folded | No |
| Material | Lacework |
| Style | Executive Chair, Lift Chair, Swivel Chair |
| Feture1 | footrest |
| Feture 2 | liftable |
Instock
There are no reviews yet.