Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Is Rotatable | Yes |
| With Handrails | YES |
| Backrest Height | <125mm->800mm |
| With Rollers | Yes |
| is_customized | No |
| Origin | Mainland China |
| General Use | Commercial Furniture |
| Metal Type | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Specific Use | Office Chair |
| Type | Office Furniture |
| Folded | No |
| Style | Executive Chair, Lift Chair, Mesh Chair, Swivel Chair |
| brand | Dianshan Pavilion |
| Model | 20230810-147794 |
| material | Fabric |
| Fabric material | cortex |
| Can it be customized? | No |
| Can it be lifted or lowered? | Yes |
| Can it be rotated? | Yes |
| Can I lie down | Yes |
| Five-star foot material | nylon feet |
| Handrail type | Fixed armrest |
| Does it support ergonomics? | No |
| Whether to assemble | Yes |
| Do you bring pedals? | Yes |
Instock
There are no reviews yet.