Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Is Rotatable | Yes |
| With Handrails | YES |
| Backrest Height | <125mm->800mm |
| With Rollers | Yes |
| is_customized | No |
| Origin | Mainland China |
| Specific Use | Office Chair |
| Type | Office Furniture |
| Folded | No |
| Material | Genuine Leather, Faux Leather |
| Style | Executive Chair |
| Color | Black/Orange |
| Product Dimensions | 22.04"D x 21.65"W x 53.94"H |
| Size | X-Large |
| Back Style | Solid Back |
| Item Weight | 32 Kilograms |
| Frame Material | Metal |
| Seat Material Type | Memory Foam |
Instock
There are no reviews yet.