Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Is Rotatable | No |
| With Handrails | Armless |
| Backrest Height | <=125mm |
| With Rollers | Yes |
| is_customized | No |
| Origin | US(Origin) |
| General Use | Commercial Furniture |
| Size | 22.3"D x 19.6"W x 31.8"H |
| Specific Use | Office Chair |
| Type | Office Furniture |
| Material | Alloy Steel, Plastic |
| Item Weight | 48.7 Pounds |
| Frame Material | Plastic |
| Seat Material Type | Plastic |
Instock
There are no reviews yet.