Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 74 × 12 × 91 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| General Use | Commercial Furniture |
| Origin | Mainland China |
| Specific Use | Reception Desk |
| Type | Office Furniture |
| Color | White |
| Material | White PVC Board + Wood Board + Aluminum Alloy |
| Tabletop Material | Wood Board |
| Tabletop Size | 30.91 x 14.96 x 0.35 in/785 x 380 x 9 mm |
| Shelf Material | Wood Board |
| Shelf Size | 26.97 x 12.20 x 0.35 in/685 x 310 x 9 mm |
| Side Board Material | White PVC Expansion Sheet |
| Support Pole Material | Aluminum Alloy |
| Max Load on Tabletop | 65 lbs/29.48 kg |
| Max Load on Middle Shelf | 40 lbs/18.14 kg |
| Product Size | 30.91 x 14.96 x 71.46 in/785 x 380 x 1815 mm |
| Product Weight | 18.41 lbs/8.35 kg |
Instock
There are no reviews yet.