Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Certificate Number | As Show |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NONE |
| Warranty | NONE |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | S437 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 25-30 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.4V 900MAH |
| Remote Distance | About 25 meters |
| Material | Plastic |
| Brand Name | SZWDSE |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Charging time | about 4 hours |
| Product size | 30*17*14CM |
| Remote control battery | 2*1.5V AA Battery (not included) |
| Frequency | 2.4GHZ |
| Name | Q137 eight-drive eight-wheel land and water armored vehicle |
| Dual mode | land mode, water mode |
Instock
There are no reviews yet.