Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 24 × 58 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | self-contained |
| Origin | Mainland China |
| Maximum Load Capacity | 330 lbs / 150 kg |
| Seat Plate Dimensions | 15.9 x 13.0 x 1.9 in / 405 x 330 x 47 mm |
| Backrest Dimensions | 16.5 x 7.6 x 1.7 in / 418 x 193 x 44 mm |
| Seat and Backrest Material | Wood + PU |
| Main Materials | Aluminum Alloy, PE, EVA, SUS304 |
Instock
There are no reviews yet.