Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 17 × 25 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:18 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC trailer |
| Motor | Brush Motor |
| Flight Time | About 25-30mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Distance | About 25m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | DOUBLE E |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.