Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Disc Brake |
| Model Number | G3CS |
| Use | BMX, Cruisers, Kids' Bikes, Mountain Bikes, Road Bicycles |
| Material | STEEL, Stainless Steel |
| Braking System | Hydraulic Disc Brake (Hydraulic Brake Pad) |
| Components | Disc Brake |
| Brand Name | BUCKLOS |
| Origin | Mainland China |
| Brand | BUCKLOS |
| Proudct Name | Bicycle Brake Rotor |
| Model | G3CS |
| Size | 160/180/203MM |
| Thickness | 1.8mm |
| Color | Black/Red/Blue/Purple/Green/Yellow |
| Weight | About 94/132/180±5g |
| Screw | Free 6pcs T25 Scrrew |
| Torque | 6.2 N.m |
| Bike Brake | Bike Rotor |
| Cycling Part | MTB Disc Brake Rotors |
Instock
There are no reviews yet.