Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Self-locking Pedal |
| Model Number | PD-R870 |
| Pedal Category | Self-locking Pedal |
| Pedal Device Category | pedal |
| Use | Road Bicycles |
| Brand Name | BUCKLOS |
| Origin | Mainland China |
| Product | Road Bike Self-locking Pedals |
| Material | Nylon Body+Cr-Mo Spindle/Carbon Fiber Body+Titanium Spindle |
| Thread Size | 9/16in |
| Bike Type | Road Bike |
| Style | Clipless pedal |
| Weight(CA.) | 279g(Nylon-CrMo)/220g(Carbon Fiber-Titanium) |
| Compatible Model | For KEO System |
Instock
There are no reviews yet.