Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 148 × 80 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Bike Suspension Types | Front part |
| Foldable | YES, YES |
| Fork Suspension | Yes, Yes |
| Gears | 27 Speed, 27 Speed |
| Gross Weight | 20kg |
| Pedal Type | Ordinary Pedal |
| Frame Type | Soft-tail Frame |
| Braking System | Front and Rear Mechanical Disc Brake |
| Wheel Size | 27.5'' |
| Front Fork Type | Spring Fork (Low Gear Non-damping) |
| Stature | 160-185cm |
| Volume | As Picture |
| Length (m) | As Picture |
| Net Weight | about16KG |
| Applicable People | Unisex |
| Fork Material | Aluminum alloy |
| Frame Material | Aluminum alloy |
| Type | mountain bike |
| Brand Name | West Biking |
| Origin | Mainland China |
| Rim Material | Aluminum alloy |
| Load Capacity | 160kg |
| Gender | MEN |
| Speed kit | Mocroshift 27-speed kit |
| Frame | Aluminum Alloy Lockable Oil Spring Suspension |
| Hub | Aluminum alloy Quick Release Hub |
| Brake | Dis-Brake |
| Rims | Aluminum Alloy Double-layered Rims |
| Handlebar | Swallow Handle |
| Tire | CST (27.5*2.1) |
| Crankset | 24/34/42T Crankset |
| Saddle | High elastic foam saddle |
| Pedal | Metal Pedal |
| Model number | YP1401013 |
Instock
There are no reviews yet.