Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | 10 – 20Ah, Full capacity 10AH 15AH 20Ah |
| Voltage | 48v, 36V 48V 52V |
| Type | lithium battery |
| Brand Name | CAO MM |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| 18650 Cell 2500mAh | 36V10Ah, 36V15Ah, 48V10Ah, 48V15Ah |
| 21700 Cell 4800mAh | 36V20Ah, 48V20Ah, 52V20Ah |
| Cell Quality | grade AAA |
| Application | electric bike bicycle, e-bike |
| Switch | we cancel switch since it has influence with battery |
| Anti-thief | All batteries have different keys |
Instock
There are no reviews yet.