Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Watt | 100W |
| Power Source | CHARGE |
| Charging Time | 3 Hour |
| Model Number | UVB Basking Light |
| Origin | Mainland China |
| Type | UVB Basking Light |
| Applicable object | Reptile Animal |
| Plug | EU Plug |
| Feature 1 | uv light bulb |
| Feature 2 | uvb reptile lamp |
| Feature 3 | terrarium reptile light |
| Feature 4 | terrarium lighting |
| Feature 5 | heating lamp |
| Feature 6 | For turtles |
| Feature 7 | lamp for water turtles |
| Feature 8 | habitat lights |
| Feature 9 | uv lamp for reptiles |
| Feature 10 | uvb light for reptiles |
Instock
There are no reviews yet.