Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Fixed Form | Hang Up |
| Power Source | CHARGE |
| Voltage | 110-240V, 220V 50Hz or 110v 60Hz |
| Brand Name | NeverElse |
| Origin | Mainland China |
| Product Line | Aquarium Internal Filter Water Pump |
| Model | Only Pump / Pump with 2parts / Pump with 3parts |
| Power | 6W, 15W, 25W, 30W |
| Size For Pump | 19.5×5.5x5cm/ 22.5×5.4x6cm/ 25.5x7x6cm |
| Size for Barrel | 7×5.5x5cm/ 8×5.4x6cm/ 9x7x6cm |
| Quantity for Nitrobacteria Balls | 200 gram or 15pcs |
| Max Flow Rate | 500L/H, 1000L/H, 1500L/H, 1800L/H |
| Power Cable Length | About 1.1 meter |
| Power Cord Plug | Europe Plug, Australia Plug, US Plug |
| 10 Mix Nitrobacteria Balls | to solve Yellow Water or Gray Turbid Water if many kinds water problem in your tank |
| Function 1 | For small or middle or big aquarium tank |
| Function 2 | Easy to increase air for your aquarium with water filter |
| Function 3 | Strong output to produce water flowers with blowing & flowing |
| Function 4 | Good efficiency to filter water with Multi-layer |
Instock
There are no reviews yet.