Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.101 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Hang to dry, Hand Wash, Dry Flat |
| Set Type | YES |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | MX1 |
| Strength | 320 |
| Yarn Count | 8s, 8 |
| Evenness | 280 |
| Twist | normal |
| Use | for machine knitting, Home(hats, scarf, clothes ), sports, hotel, kitchen and others |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | High Tenacity |
| Material | Cotton / Cashmere, Cotton |
| Type | Wool Blended Yarn |
| Yarn Type | Carded |
| Brand Name | QJH |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Stick needle | 5-6# needle |
| Color | refer to photo (color 01–color 60) |
| Weight | approx. 100g/3.52oz – 1 pcs |
Instock
There are no reviews yet.