Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Handwash |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | MX-13134 |
| Registered Trademark | no |
| Strength | 60 |
| Yarn Count | 10 |
| Evenness | 100 |
| Twist | 60 |
| Use | Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Open End / OE |
| Feature | Eco-Friendly |
| Material | 100% Cotton, 100% organic cotton with light |
| Type | Cotton Blended Yarn |
| Yarn Type | Carded |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Product name | hand-woven wool thread |
| Specifications | 300g/ ball |
Instock
There are no reviews yet.