Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Model Number | 120781 |
| Use | Hand Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Material | Cotton / Bamboo Fiber |
| Type | Bamboo Blended Yarn |
| Yarn Type | Carded |
| Origin | Mainland China |
| CN | Anhui |
| Alias | Bamboo charcoal cotton |
| specification | 50g |
| Strand | 6 |
| Spinning process | Worsted |
| The main purpose | Knitting, hand-knitting, woven |
| Ingredients and content | Cotton Acrylic |
| 1 | Knitting yarn |
| 2 | Yarn |
| 3 | Threads for knitting |
| 4 | Mink fur yarn |
| 5 | alize puffy yarn |
Instock
There are no reviews yet.