Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 40 cm |
| Product Care Instructions | Machine-Washable |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Model Number | QJN001 |
| Registered Trademark | Menca |
| Strength | Standard |
| Yarn Count | 16s/2 |
| Evenness | standard |
| Twist | 80 |
| Use | Hand Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Eco-Friendly |
| Material | Wool / Polyester, Mink Cashmere Yarn Blended |
| Type | Wool Blended Yarn |
| Yarn Type | Woolen |
| Brand Name | Menca |
| Origin | Mainland China |
| CN | BEIJING |
| Length of 50grams | 310Meters |
| one lot | 500g+200g |
Instock
There are no reviews yet.