Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Hang to dry |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | TY-97840 |
| Registered Trademark | no |
| Yarn Count | 4 |
| Use | Hand Knitting, andmade DIY sweater, scarf and glove knitting doll material |
| Pattern | Dyed |
| Style | Fancy yarn |
| Product Type | Other Yarn |
| Technics | Open End / OE |
| Feature | Moisture-Absorbent |
| Material | 100% Cotton, 100% cotton thread |
| Type | Cotton Blended Yarn |
| Yarn Type | B-Type |
| Origin | Mainland China |
| CN | Jiangsu |
| Product name | gradient color yarn |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | China |
| Packing | Simple packing |
| Features | Soft, no ball, no shrinkage, shiny, drooping |
Instock
There are no reviews yet.