Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Handwash |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | Sequined lace thread |
| Strength | 1 |
| Yarn Count | 32s |
| Evenness | 1 |
| Twist | 36/Z/Right |
| Use | Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Organic Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Eco-Friendly |
| Material | 100% Cotton |
| Type | Cotton Blended Yarn |
| Yarn Type | Combed |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Material 1 | 60% Cotton |
| Material 2 | 30% Silk |
| Material 3 | 10% Shallot |
| Str.Size | 1mm |
| Weight | 50g |
| Length | 175 meters |
Instock
There are no reviews yet.