Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 10 × 4 cm |
| Strength | well |
| Yarn Count | 4/11NM |
| Evenness | well |
| Twist | well |
| Use | Hand Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Other Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Anti-Pilling |
| Material | 100% Linen |
| Type | Linen Blended Yarn |
| Yarn Type | Woolen |
| Brand Name | lotus yarns |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Yardage | 317yards(290mts) / 1.76oz(50g) / 1 skein |
| Suggested needle | US0-3(2.00mm-3.25mm) |
| High Quality Material | 100% Natural Linen |
Instock
There are no reviews yet.