Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 15 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Machine-Washable |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Use | Hand Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Material | Cotton / Bamboo Fiber |
| Type | Cotton Blended Yarn |
| Yarn Type | Worsted |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Item Material | 30% Egyptian Long Staple Cotton, 70% Natural Bamboo Fibre |
| Item Weight | Approximate 50 g |
| Item Plys | 6 Ply |
| Item Diameter | Approximate 1.5 mm |
| Item Colour | Multiple Color |
| Place of origin | Made In China |
Instock
There are no reviews yet.