Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Care Instructions | Handwash |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | hollow Yarn For crochet |
| Yarn Count | 1 |
| Evenness | 99% |
| Twist | 1 |
| Use | Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Blended Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Eco-Friendly |
| Material | 100% Cotton, 80%Cotton+20%Polyster |
| Type | Polyester Blended Yarn |
| Yarn Type | Combed |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Length | 200 Meters |
| Diameters | 1mm |
| crochet hook No. | 2-3.5mm |
| Weight | 100g |
Instock
There are no reviews yet.