Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | Swan Lake |
| Registered Trademark | Lotus Yarns |
| Strength | well |
| Yarn Count | 3/21nm |
| Evenness | well |
| Twist | well |
| Use | Knitting |
| Pattern | Dyed |
| Style | Hand Knitting |
| Product Type | Other Yarn |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Eco-Friendly |
| Material | Cashmere / Angora, 50%cashmere 40%fine wool 10%angora |
| Type | Wool Blended Yarn |
| Yarn Type | Worsted |
| Brand Name | lotus yarns |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Yardage | 3600mtrs/500gcone |
| Suggested needle | 2.25mm-3.25mm |
| Uasege | sweaters, afghans, hats, gloves, shawls, scarves and other accessories |
| Color | lots of colors for your choice |
Instock
There are no reviews yet.