Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.045 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Technics | Ring Spun |
| Feature | Anti-static |
| Material | Cotton / Acrylic |
| Type | Rayon Blended Yarn |
| Yarn Type | Combed |
| Origin | Mainland China |
| CN | Anhui |
| Product Type | blended yarn |
| Carding process | Comb |
| alias | cute baby flower line |
| spinning process | ring spinning |
| Main purpose | hand woven |
| Needle reference | 2mm |
| Yarn form | Tumble yarn |
| diameter | 2mm |
| Dyeing and finishing | Dyed yarn |
| Single ball weight | 40g |
| length single ball | 128 meters |
Instock
There are no reviews yet.