Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 21 × 15 cm |
| Is Electric | No |
| Condition | New |
| Weight | 11KG |
| Overall Dimensions | 35*30*30 |
| Power | 180W/250W/300W |
| Feed Mechanism | Manual |
| Mechanical Configuration | Flat-Bed |
| Stitch Formation | Overlock Stitch |
| Type | Household Sewing Machine |
| Origin | Mainland China |
| Name | Electric seaming machine |
| Package weigh | 11KG |
| Packing size | 35*30*30 |
| Voltage | 220V |
| Foot length | 1-4 mm |
| Stitch width | 4.7-5.7 mm |
| Presser foot height: | 3 mm |
| Needle size | DP5X80-95 |
| Number of needles | 4 |
| Maximum sewing speed | 1200 rpm |
| Motor power | 100W |
Instock
There are no reviews yet.