Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 57 × 76 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Stitch Formation | chain stitch |
| Origin | Mainland China |
| maximum speed | 1000 RPM |
| Applicable Industries | Garment Shops, Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, Home Use |
| condition | New |
| place of origin | Zhejiang, China |
| brand name | VMA |
| type | Other |
| operation | Computerized |
| warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High-accuracy |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| head interval | Other |
| embroidery area | 500*1200mm |
| weight (kg) | 50 |
| Product name | EMBROIDERY |
| Quality level | top |
| Style | Functional |
| Application | Fabric |
| Function | Multifuction |
| Advantage | Low Consumption High Efficiency |
| OEM | Accept |
| Place of production | China |
| Marketing Type | Product 2022 |
| Number of stitches | 15 Needles/12 needles |
Instock
There are no reviews yet.