Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 24 × 36 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No |
| Condition | New |
| Weight | 7.1KG |
| Power | 62W |
| Model Number | EOC990 |
| Feed Mechanism | Walking Foot |
| Stitch Formation | chain stitch |
| Type | Household Sewing Machine |
| Brand Name | POOLIN |
| Origin | Mainland China |
| Needles Model | 11#-14# |
| Double Needles Model | 2/90 |
| Maximun speed | 700RPM |
| Foot lifts height | 5.5mm |
| Stitch width | 5.5mm |
| Stitch lenght | 4mm |
| input Voltage | 220-240VAC |
Instock
There are no reviews yet.