Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 21 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No |
| Condition | New |
| Weight | 4-4.5kg |
| Overall Dimensions | Handheld |
| Power | 150W, 150(KW) |
| Stitch Length | 4-10mm |
| Max. Sewing Thickness | 6mm |
| Model Number | Portable Electric Bag Sewing Machin |
| Feed Mechanism | Needle Feed |
| Mechanical Configuration | Flat-Bed |
| Stitch Formation | Lock Stitch |
| Type | Industrial Sewing Machine |
| Origin | Mainland China |
| Spindle speed | 1000 rpm |
| Rated speed | 10000 rpm |
| Output power | 100W |
| Input power | 180W |
| Packing tape width | 2cm |
| Needle track distance | 4-10mm |
| Maximum thickness | 6mm |
| Range | Supermarket, factory, home |
| Feature 1 | sweing machine |
| Feature 2 | industrial sewing machine |
| Feature 3 | maquina industrial de coser |
| Feature 4 | maquina de costura industrial |
| Feature 5 | surjeteuse machine |
| Feature 6 | portable sewing machine |
| Feature 7 | maquinas de coser |
| Feature 8 | maquina de coser portatil electrica |
| Feature 9 | Electric portable sewing machine |
| Feature 10 | macchina da cucire |
| Feature 11 | maszyna do szycia |
| Feature 12 | naaimachine |
| Feature 13 | maquina de coser industrial |
| Feature 14 | maquina de coser manual portatil |
| Feature 15 | maquina coser |
Instock
There are no reviews yet.