Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 20 × 10 cm |
| Stitch Formation | Cover Stitch |
| Type | Industrial Sewing Machine |
| Origin | Mainland China |
| Cop motor | three phase machine 400W(1/2hp) |
| winding displacement machine | step-servo motor |
| Spindle motor | Brushless DC |
| Windable wire gage | 0.03-1.2mm |
| Maximum winding width | 108mm |
| winding width | 200mm |
| Maximum turning speed of cop | 6000circles/minute, speed adjust function |
| Storable winding groups | 999 groups |
| Counting resolution | 0.1 circle |
Instock
There are no reviews yet.