Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Condition | New, New |
| Weight | 28kg, 28kg |
| Power | 550W, 550W |
| Stitch Length | 5-9mm, 5-9mm |
| Max. Sewing Thickness | 18mm |
| Max. Sewing Speed | big wheel 300 stitches/min |
| Model Number | GQ1-2, GQ1-2 |
| Feed Mechanism | Manual, other |
| Mechanical Configuration | Flat-Bed, Flat-Bed |
| Stitch Formation | Lock Stitch, Lock Stitch |
| Type | Industrial Sewing Machine, Industrial Sewing Machine |
| Brand Name | DEAROK |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| MaxSewing Thickness | 18mm |
| MaxSewing Speed | big wheel 300 stitchesmin |
| Working space | 190170mm (length height) |
| Instructions | English |
| Product number | GZ0479B |
Instock
There are no reviews yet.