Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Garment Shops, Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, Home Use |
| condition | New |
| place of origin | China |
| type | Industrial Sewing Machine |
| stitch formation | Lock Stitch |
| mechanical configuration | Flat-Bed |
| max. sewing thickness | 1-5mm |
| stitch length | 0.05-12.7mm |
| feed mechanism | Feed dog |
| warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Good quality spare parts |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Other |
| weight (kg) | 600 KG |
| operation | Electronic |
| features | HIGH-SPEED, Full function, Top quality |
| Product name | Automatic Sewing Machine |
| Quality level | top |
| Style | Functional |
| Keywords | Electric Practical Sewing Machine |
| Application | Fabric |
| Function | Multifuction |
| Advantage | Low Consumption High Efficiency |
| OEM | Accept |
| Place of production | China |
Instock
There are no reviews yet.