Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.108 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 21 × 2 cm |
| Craft of Weaving | Not clothing or textiles |
| Hign-concerned Chemical | None |
| numbers of grommets | |
| with blackout coating | YES |
| double layer | No |
| Number of panels | 1 panel |
| Is Smart Device | No |
| Tiebacks | No |
| is_customized | No |
| Model Number | blackout curtains |
| Pattern Type | Solid |
| Use | HOME, HOTEL, Hospital, Office |
| Location | Window |
| Style | Modern Style |
| Material | 100% Polyester |
| Processing Accessories Cost | Excluded |
| Installation Type | Exterior Installation |
| Applicable Window Type | Flat Window |
| Technics | Woven |
| Type | Curtain |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong, Guangdong |
| Product Name | black out curtains |
| function | blackout blinds |
| function 1 | Isolate from light and provide a good sleeping environment |
| function 2 | blackout curtains |
| function 3 | Can be reused multiple times |
| function 4 | curtains for bedroom |
| Size | 145x100cm, 145x200cm, 145x300cm |
Instock
There are no reviews yet.