Instock
| Weight | 1.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Theme | THANKSGIVING |
| Fabric Care Instructions | Machine Wash |
| Set Type | YES |
| Weight | Salon Towels |
| Disposable | No |
| Model Number | Bleach proof salon towels |
| Pattern Type | Solid |
| Absorption | 0-5s |
| Shape | Rectangle |
| Technics | HANDMADE |
| Style | plain |
| Pattern | Plain Dyed |
| Feature | Compressed, Disposable, Quick-Dry, Machine Washable |
| Material | 80% Polyester Fibre + 20% Polyamide |
| Type | Towel Set |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Size | 12 x 28 inchs / 30 x 70 cm |
| Color | Black, Gray, White, Blue, Purple |
| Feature 1 | Towels for salon |
| Feature 2 | Towels for bathroom |
| Feature 3 | Towels for face |
| Feature 4 | Bleach proof towels |
| Feature 5 | Hand towels for face wash |
| Feature 6 | Micrfiber towels |
| Feature 7 | Quick dry towels |
| Feature 8 | Towels free shipping |
| Feature 9 | Water absorbent towels |
| Feature 10 | Thickened bath towels |
Instock
There are no reviews yet.