Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate | YES, IGI & GIA Certificate |
| Certificate Number | As the IGI Certificate Show |
| Certificate Type | NGTC |
| White Diamond Color | D |
| Diamond Carat Weight | 0.5ct-3ct |
| Diamond Cut | Excellent |
| Diamond Clarity | VVS1 |
| Item Weight | 0.5ct-3ct |
| Model Number | PureNew Lab Grown Diamond |
| Item Height | 5-11mm |
| Metals Type | None |
| Main Stone | Diamond |
| Item Shape | ROUND SHAPE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | beads, Lab Grown Diamonds |
| Fine or Fashion | Fine |
| Guarantee | Certificated Lab Grown Diamonds |
| Jewelry Making | for Pendant, Earring, Engagement Ring |
| Color Grade | DEFG |
| Clarity | VVS-SI |
| Sales method | Factory Outlet |
Instock
There are no reviews yet.