Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.055 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate | YES, GRA |
| Item Weight | 3.5G |
| is_customized | No |
| Side Stone | None |
| Certificate Number | GRA Certificate |
| Metal Stamp | 925, Sterling |
| Shapepattern | Oval |
| Setting Type | Prong Setting |
| Style | Classic |
| Model Number | ASR007 |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | Anniversary |
| CertificateType | GDTC |
| Metals Type | silver |
| Main Stone | Moissanite |
| Gender | Unisex |
| Brand Name | URMYLADY |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings |
| Name | S925 Silver Inlaid 3mm Full Moissanite Row Ring |
| Material | S925 Silver and Moissanite |
| Inlaid | 3mm Full Moissanite Row Ring |
| Ring Size | US Size #7 #8 #9 |
| Carat | 0.7 Carat (7pcs stone) |
| Stone size | 3mm |
| For | Women ( Wedding Birthday ) Jewelry Gift |
Instock
There are no reviews yet.