Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | JK-B2A25SRP |
| Accessory Type | Battery Accessories |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Function | Overcharge Protection, Over Discharge Protection, Overcurrent Protection, Short Circuit Protection |
| Charging Current | 500A |
| Balance Function | Active Balanced BMS |
| Battery Series | 8S 12S 14S 16S 17S 20S 24S 25s |
| Type | LIFEPO4 Battery BMS |
Instock
There are no reviews yet.