Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | BMS, BMS |
| Accessory Type | Battery Accessories, Battery Accessories |
| Brand Name | llekkkgbms, LUCK BMS |
| Origin | Mainland China, Mainland china |
| Certification | CE, FCC, RoHS, pse, YesCE, FCC, RoHS |
| Battery series | 10-16S |
| Applications | Lithium / Lifepo4 battery |
| Bluetooth | Support |
| Current | 15A-100A |
| Over charge protection | Yes |
| Over discharge voltage | Yes |
| Short circuit protection | Yes |
| Balance function | Yes |
| LCD display | Built-in Bluetooth display |
Instock
There are no reviews yet.