Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 3 cm |
| Rated voltage | Others |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nominal Capacity | 4800mAh |
| Weight | 227g/0.5lb/8oz/pcs |
| Voltage | 7.4V |
| Application | Two Way Radios |
| Model Number | PMNN4493AR |
| Type | Two Way Radios |
| Brand Name | Vineyuan |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Fit for Brand: | Motorola |
| Colour: | Black |
| Watt Hours: | 37WH |
| Working temperature: | 0~45°C (charging) / -20~60°C (discharge) |
| Compatible with Motorola Two Way Radios: | For XPR Series: XPR7000, XPR7550, XPR7350, XPR7380, XPR7580, XPR7580E, XPR7550e, XPR7350e, XPR7380e, XPR 7550IS, XPR3000, XPR3500, XPR3300, XPR3300e, XPR3500e For DP 4000 Series: DP4400, DP4401, DP4600, DP4601, DP4800, DP4801, DP4401Ex ATEX, DP4801Ex, DP4400e, DP4800e, DGP8550, DGP5550, DGP8050, DGP5050, DGP8550Ex For APX Series: APX900 APX1000 APX2000 APX3000 APX4000 APX4000Li For Other Series: GP328D, GP338D, GP338D LKP XiR P8600 P8660, P8668, P8608 XiR P8608Ex, XiR P8668Ex XIR P8600i P8608i XIR P8660i XIR P8668i |
| Replace Battery P/N: | PMNN4409, PMNN4409AR, PMNN4409BR, PMNN4491BR, PMNN4491, PMNN4491B, PMNN4493A, PMNN4412, PMNN4448, PMNN4407, PMNN4407A |
Instock
There are no reviews yet.