Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nominal Capacity | 5200mAh |
| Weight | 500g, 500g |
| Voltage | 14.4V |
| Size | Prismatic, 140*37*37mm |
| Application | for Xiaomi Robot Roborock, Home Appliances, Consumer Electronics, Sweeping Robot, Sweeping Robot |
| Model Number | xiaomi robot battery |
| Type | Li-Ion |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Chargeable | Yes |
| Battery Size | 18650 |
| Storage Type | -20°C-60°C |
| Battery type | 18650 Li-ion battery rechargeable |
| Brand name | Lipower |
| Capacity | 5200mAh |
| Nominal Voltage | 14.4V |
| OEM/ODM | Support Customize |
Instock
There are no reviews yet.