Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Bundle | Bundle 1 |
| Size | Pouch |
| Set Type | Batteries Only |
| Type | NI-MH |
| Nominal Capacity | 2200mAh |
| Model Number | GEB211 |
| Brand Name | JHCH |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Voltage | 7.4V |
| Capacity | 2200mAh |
| Wholesale benefits | bulk purchase, favorable prices |
| Protective function | With PTC/TNC protection device, having the function of preventing overcharge, dischrge, over current(short circuit) over heating |
Instock
There are no reviews yet.