Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 17 × 22 cm |
| Rated voltage | Others |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Nominal Capacity | 100ah |
| Weight | 13KG |
| Voltage | 12.8v |
| Size | 33cm*17cm*22cm |
| Model Number | NFT12V100 |
| Type | LiFePO4 |
| Brand Name | NIELFTOR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| voltage1 | 12.8v 100AH lifepo4 battery |
| voltage2 | 24v 100AH lifepo4 battery |
| voltage3 | 48v 100AH lifepo4 battery |
| voltage4 | 12v 300AH lifepo4 battery |
| Feature1 | EU freeTAX |
| Feature2 | RV Solar Camping free tax |
| Feature3 | 48V lifepo4 battery |
| Feature4 | 12V Lithium Iron Phosphate Batteries |
| Feature5 | 24V Lithium Iron Phosphate Batteries |
| Feature6 | 48V Lithium Iron Phosphate Batteries |
| capacity 1 | 100ah lifepo4 battery pack |
| capacity 2 | 200ah lifepo4 battery pack, 300ahlifepo4 battery pack |
Instock
There are no reviews yet.