Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Nominal Capacity | 1200MAH |
| Size | Other |
| Model Number | ER14250 |
| Battery Type | Other |
| Brand Name | Pkcell |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| normal voltage | 3.6v |
| model name | 3.6v ER14250 battery |
| application | Toy Water Meter Alarm Window Sensor |
| Battery Cell Composition | Lithium-Thionyl Chloride (Li-SOCL2) |
| Uses For | Camera |
| Battery Cell Size | 1/2AA |
| Capacity | 1.2Ah |
| Termination Style | Button Top |
| Discharge Rate | 50mA |
| Use for | Home automation sensors, door opening detector, temperature sensor, home alarm, bark collar, door sensor, remote control alarm, water meter, electricity meter, gas meter, medical equipment, flashlight, backup power etc |
Instock
There are no reviews yet.