Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Nominal Capacity | 2075mAh |
| Weight | 197g/0.43lb/6.9oz/pcs |
| Voltage | 7.6V |
| Size | 119 x 53x 20mm |
| Application | Radio |
| Model Number | NNTN8570A |
| Type | Li-Ion |
| Brand Name | Vineyuan |
| Origin | Mainland China |
| Fit for Brand: | Motorola |
| Watt Hours: | 15.8Wh |
| Features: | 1. ATEX: Replacement Battery with Explosion, 2. IMPRES Battery |
| Compatible Battery Part Number: | NNTN8570 NNTN8570A NNTN8570B |
| Compatible Radios Models: | For Motorola MTP8500 MTP8550 MTP8550Ex MTP8500Ex NNTN8570 Radios |
Instock
There are no reviews yet.