Instock
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 14 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Input/Output | ARC |
| Touch Screen | YES |
| Sound Mode | Hi-Res Sound Mode, Immersive Sound Mode, Stereo Sound Mode, Smart Sound Mode, Live Sound Mode, Extra Bass Mode, Sleeping Mode, Standard Mode, Game Mode, 3EQ Modes |
| Category | Speakers |
| Use | HOME |
| Control | Volume control, EQ, Input selector |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Input Power(W) | 100-199 W |
| Voice Control | No |
| Frequency Range | 70Hz-20KHz |
| Waterproof | Yes |
| Support APP | Yes |
| Remote Control | Yes |
| Inbox adaptor | Yes |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Display Screen | Yes |
| Built-in Microphone | Yes |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Power Source | AC |
| PMPO | 120W |
| Channels | 3 (2.1) |
| Feature | Display Visual Information, Play Video, Auto Standby |
| Battery | Yes |
| Communication | AUX, Optical Input, USB, bluetooth |
| Speaker Type | SOUND BAR |
| Cabinet Material | Plastic |
| Brand Name | ULTIMEA |
| ULTIMEA Model | Solo B30 Pro |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Model Number | U2201 |
| Power Supply | AC 100-240V, -50/60Hz |
| Frequency Response | 70Hz-18kHz |
| Speaker Maximum Output Power | 120W |
| Connectivity Technology | Bluetooth 5.3, Optical, AUX, USB |
| Audio Output Mode | Soundbar |
| Mounting Type | Tabletop Mount, Wall Mount |
| Bluetooth Range | 15 Meters |
| Surround Sound Channel Configuration | 2.1 |
| Recommended Uses For Product | For Surround Sound Systems, For Gaming Consoles, For Computers, For Televisions, For Smartphones or Tablets |
| Special Feature1 | 2.1ch All-in-one Design |
| Special Featur2 | Ultimea Smart App Control |
| Special Featur3 | 10 Band Equalizer Settings |
| Special Featur4 | 121 Preset Equalizer Matrices |
| Special Featur5 | Adjustable Bass&Midrange&Treble |
| Special Featur6 | Built-in Subwoofer |
| Special Featur7 | BassMX Technology |
Instock
There are no reviews yet.