Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Input/Output | Aux |
| Sound Mode | Hi-Res Sound Mode |
| Category | Speakers |
| Use | other |
| Input Power(W) | <25 W |
| Voice Control | No |
| Output Power | 10W |
| Display Screen | No, No |
| Waterproof | No |
| Support APP | No |
| Support Memory Card | Yes |
| Material | Plastic |
| Remote Control | No |
| Support Apt-x | No |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Built-in Microphone | No |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Power Source | Battery |
| Channels | 2 (2.0) |
| Feature | None, Mini Wireless Loudspeaker |
| Battery | Yes |
| Communication | AUX, USB, Audio Line |
| Speaker Type | Portable |
| Cabinet Material | Plastic |
| Brand Name | SHIDU |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Max Output Power | 10W |
| Charging Voltage | DC 5V 500mA |
| Music Play Time | 6-10 Hours |
| Frequency Response | 90Hz-18KHz |
| Amplify Time | 8-12 Hours |
| Speaker Classification | Rechargeable Voice Amplifier |
| Product Size | 106mm*86mm*42mm |
Instock
There are no reviews yet.