Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Removable/Replaceable Battery | No |
| Video Format | MP4 |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | japanese, FRENCH, german, Italian, Spanish, Portuguese, Russian, English, POLISH, KOREAN, Simplified Chinese, Traditional Chinese Style |
| Application | For Home, Semi-professional, Extreme Sports, Outdoor Sport Activities, Bicycle, CAR DVR, Diving, Beginner, Professional |
| Memory Card Support | 128G |
| NightShot Function | Yes |
| Touch Screen | No |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | Electronic Image Stabilization |
| Built-in Mic | Yes |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Brand Name | DIXSG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, TGA |
| Category: | Sports & Action Video Cameras |
| Input/Output: | USB |
| Additional Function: | Built-in LED Flashl |
| Display Screen: | Yes |
| NFC Support: | No |
| Wideangle: | 170° |
| WIFI Support: | Yes |
| Volume: | 63*45*25mm |
| Weight: | 151g-200g |
| Effective MegaPixel: | About 16MP |
| Sensor Size (inches): | 1/2.84 |
| Memory Card Type: | MicroSD / TF |
| Battery Capacity: | 1050mAh |
| Max depth[m]: | 10 |
| ouch Screen: | No |
| Display Size: | 2.0" |
| Remote Control Support: | Yes |
| Waterproof: | Yes |
| Bluetooth Support: | No |
| Main Processor ( Maximum HD Support): | No |
| Model | S002 |
Instock
There are no reviews yet.