Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Input/Output | USB |
| Removable/Replaceable Battery | No |
| Category | Sports & Action Video Cameras |
| HDMI-Compatible Output | No |
| Supporting Language | English |
| Video Resolution | 1080P |
| Application | Outdoor Sport Activities, For Home, CAR DVR, Bicycle |
| Additional Function | Built-in LED Flashlight |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Display Screen | No |
| Waterproof | Yes |
| Memory Card Support | 32G |
| WIFI Support | No |
| Remote Control Support | Yes |
| Weight | 101g-150g |
| Display Size | Without Screen |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | No |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Image Stabilization | No image stabilization |
| Effective MegaPixel | About 2MP |
| Image Sensor | Other SONY Series |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Novatek96650 (1080P/30FPS) |
| Brand Name | KAIRUILUO |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.