Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Expand Microphone | No |
| Supporting Language | English |
| Application | Outdoor Sport Activities, CAR DVR, Semi-professional, Diving, Bicycle, For Home, Extreme Sports, Beginner |
| Additional Function | Support WIFI |
| Sensor Size (inches) | 1/1.7 inch |
| NFC Support | No |
| Bluetooth Support | No |
| Display Screen | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wideangle | 170° |
| Memory Card Support | 64G |
| WIFI Support | Yes |
| Battery Capacity | 1050mAh |
| Volume | 59.3*41*25.2mm |
| Remote Control Support | Yes |
| Weight | 601g-700g |
| Display Size | 2.0" |
| NightShot Function | No |
| Touch Screen | YES |
| Memory Card Type | MicroSD / TF |
| Built-in Memory Size | Non |
| Package | Yes |
| Built-in Mic | None |
| Effective MegaPixel | About 24MP |
| Image Sensor | SONY IMX317 (1/2.5'' 8.5 MP) |
| Main Processor ( Maximum HD Support) | Allwinner V316 |
| Brand Name | Erilles |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| 3 | Dual Screen 4K Action Camera |
| Feature 1 | 4K Action Sport Camera |
| Feature 2 | 4K Sports Camera |
| Feature 3 | Outdoor Photo Video Cameras |
| Feature 5 | Mini Sport DV |
| Feature 4 | Action Camera Touch Screen Remote Control |
| Feature 6 | Video Cam |
| support | dropship |
Instock
There are no reviews yet.